HAKKINDA
OĞUZ AKYILDIZ HAKKINDA

Çocukluk ve gençlik dönemlerimde matematik benim için bir tutku seviyesindeydi, bu yüzden mühendis oldum. Ama mesleğin bana pek uygun olmadığını üniversiteyi bitirdikten sonra fark ettim. O ana kadarki hayatımın en keyifli anları olarak yıllarca matematik dersi vermeye devam ettikten sonradır ki asıl tutkumun doğadaki zarif matematik olduğunun farkına vardım. O muazzam sürekliliği, hiç kayıpsız bir uyum içinde sağlayan görünmez “sistem”di benim için gerçek merak kaynağı. Ve bu farkındalığı bir yaşam biçimi haline getirmeye yönelik adımlar attım.
 
Tüm hayatım İstanbul’da, içinden 21 yılı da okullarda geçti. Üniversitedeki hayal kırıklığımı bir sertifika ve iki yüksek lisans programı ile bertaraf etmeye çalıştım.  Yaklaşık 20 yıl profesyonel hayatta satış ve pazarlamada çalıştım. Hiçbirinin gerçek aradığımı vermemiş olması, aslında arayacak bir şey olmadığını hatırlattı bana. Otuzlu yılların başında içime dönmeye ve kim olduğumu hatırlamaya başladım, aynı anda kim olduğunu hatırlamanın, bu dünyadaki en önemli ödevimiz olduğunu da… Bu yüzden gençlere yardım etme alevi içimde tutuşuverdi.
 
Tüm okul ve iş hayatından bana öğrettiği tüm dersleri alarak teşekkür ettim ve defteri kapattım. 1 Ocak 2013’te yeni “ben”le yepyeni bir sayfa açtım, Öğrenci Koçluğu ve NLP ile başladım yeni ruhsal yolculuğuma. Hayatlarının en güzel dönemini ders ezberleyerek ve başarı peşinde koşarak geçiren gençlere yardım etmeye çalışarak başladım. Onlar için anlam ifade etmeyen hedefler arasında kaybolmuşluklarında, kendilerini yeniden hatırlamalarına destek olmaya çalıştım. Sonra asıl kaynağa (ebeveynlere) dokunabilirsem çocuklara fayda sağlamanın çok daha kolay olacağını keşfederek Profesyonel Erickson Koçu ve Transformal Nefes Terapisti oldum. Yetişkinlerle de çalışmaya başladıktan sora koçlukla nefes terapisini birleştirerek kendi tekniğim ve markam olan Bütünleşik Bilinç Koçluğunu® yarattım.

Amacım öncelikle gençlere, ergenlere ve çocuklara, sonra da ihtiyacı olabilecek herkese, bu dünyanın bizlere öğretilenden farklı bir yer olduğunu hatırlatmak. İnsanları kısıtlayan ve doğru olduklarına inandıkları kalıplardan kurtulmalarına yardımcı olmak. Geçmişle uğraşmanın anlamsızlığını hissettirip geleceğe odaklanmak. İhtimallerin sonsuz olduğundan emin olmalarını hatırlatmak. Ve ihtiyaç duydukları tüm güce ve kaynaklara zaten sahip olduklarını hissettirmektir. Bunlar için öne önemli iki yardımcım NLP bazlı Erickson Yaşam Koçluğu ve Transformal Nefes Terapisi'dir. Nefes terapisi bir bilinçaltı şifalandırma tekniği ve çok güçlü bir enerji çalışmasıdır, kişiyi koçlukta alacağı kararları uygulmaya teşvik eder. Bu süreçte Meditasyon, Theta Healing ve Reiki, evrensel sistemin hediyeleri olarak danışanlarımla paylaşmak üzere hazır bekleyen şifa teknikleri olarak yanımdadır.

 

SAYFA DOKÜMANI
Telefon : E-mail : iletisim@oguzakyildiz.com.tr Adres : UMAY Bilim Sanat Yaşam Merkezi
Öncü Sokak, Büyükhanlı Konutları B2 Blok
Kat:7, Daire:20-21 Suadiye
Copyright @ 2015 Oğuz Akyıldız