TRANSFORMAL NEFES TERAPİSİ
TRANSFORMAL NEFES TERAPİSİ HİZMETİMİZ HAKKINDA BİLGİLER

Transformal Nefes Nedir?
Transformal Nefes®, insanların daha üstün fiziksel ve duygusal esenliğe erişebilmeleri için nefes kapasitelerinin tam potansiyeline doğru gelişmesine yardımcı olan nazik ve basit bir nefes tekniğidir. Bu teknik sayesinde doğal, güvenli ve sağlıklı olan bilinçli nefes kalıbının öğrenilmesi amaçlanır. Bilinçli nefes kalıbının kişinin günlük hayatına girmesi sayesinde kişinin enerji seviyesi artar, bağışıklık sistemi güçlenir ve stresle sağlıklı bir şekilde başa çıkabilme yeteneği kendiliğinden oluşur.
Transformal Nefes® Dr. Judith Kravitz tarafından geliştirilmiştir. Bilinçli nefes tekniklerini diğer çeşitli şifa teknikleri ve ruhani ilkelerle birleştirerek Transformal Nefes® tekniğini yaratan vasıtasıyla Kravitz, 1980’lerin ortalarından beri dünya çapında milyonlarca insana fiziksel, duygusal ve ruhsal fayda sağlamıştır.
Transformal Nefes® tam eğitimli ve dünyanın her yerinde geçerli Transformal Nefes® sertifikasına sahip uygulayıcı terapistler vasıtasıyla danışanlara uygulanır. Teknik vasıtasıyla ihtiyacı olanlara kişisel dönüşüm yaratmak amacıyla kendi nefeslerini nasıl kullanmaları gerektiği ile ilgili bir anlayış vermek amaçlanır. Transformal Nefes® sayesinde bilinçaltı seviyede duygu entegrasyonu ve sonucunda da vücut gerginliğinden tamamen kurtulmak amaçlanır. Kendi başına kullanılabileceği gibi diğer birçok şifa tekniğiyle beraber yardımcı/hızlandırıcı teknik olarak kullanılabilir. Bu özelliğiyle 2014’te İngiltere’de en iyi alternatif tedavi teknikleri arasında ödüle hak kazanmıştır.

Nasıl Çalışır?
Nefes hayat ile olan en önemli bağımızdır, nefes olmadan hayat da olmaz. Kişinin hayatı, nefes alış verişine birebir yansır. Aynı parmak izi gibi kişiye özel nefes alış veriş tarzı, o kişinin yaşadığı yaşamının tatmin boyutu hakkında kesin izler taşır. Kamaşık, ters ya da sığ bir nefes benzer bir hayatı temsil eder. Kişinin yaşamı iyileştikçe nefesi de iyileşir. Güzel haber şu ki, bu kuralın tersi de geçerlidir, yani nefes alış verişimizi evrensel düzeydeki doğal kalıbına geri döndürdüğümüzde hayatımız da mucizevi şekilde olumlu yönde değişir. Güçlü nefesteki akıcılık yaşanan hayatta da yansır. Affedicilik, dinginlik ya da olanın olduğu şekliyle kabulü gibi konular nefesin düzelmesiyle hayatımıza kendiliğinden girer, gereken dersler alınıp geçmiş unutulur, sadece şu ana odaklanarak gelecek yaratılmaya başlanır.

Sahip olduğumuz enerji seviyesi, vücudumuzdaki farklı dolaşım sistemlerimiz, sağlığımızın genel durumu, kısacası tüm hayatımız, nefes alma mekanizmasının yarattığı genişleme ve salıverme hareketlerinin ortaya çıkarttığı oksijen-karbondioksit alışverişine yakından bağlıdır. Yapılan bir araştırma dünya nüfusunun yaklaşık %80’inin nefes alma kapasitelerinin %20’sini kullandıkları gerçeğini ortaya koymuştur. Normal nefes alışverişimiz kısıtlanmış durumda olması fiziksel yorgunluk, genel enerji düşüklüğü ya da duygusal bitkinlik olarak kendini gösterecektir.

Kısıtlanmış nefes duygusal bitkinlik sonucunda da ortaya çıkabilir. Ne zaman kendimizi duygularımız tarafından ezilmiş hissetsek hemen nefesimizi tutarız. Zamanla bu bir farkındalıksız alışkanlık halini alır ve bizler de derin nefes alma vasıtasıyla sağladığımız manevi varlığımızla olan bağlantıyı ve sağladığı sonsuz potansiyel gücü, sevmek ve sevilmekle olan ilişkimizi, coşkumuzu kaybederiz.

Transformal Nefes® bizleri derin diyafram nefesine teşvik eder. Bunun karşılığında da kaburgalarımızın altına bağlı diyafram kasımızın hareketiyle, bu kasla bağlantıda olan tüm organlara masaj yapılmış olur. Sertifikalı terapistler nefesi gözlemleme ve olası blokajlarının yerlerini tespit etme konusunda titizlikle eğitilmişlerdir. Sonrasında vücudun doğru pozisyona alınması, eller ile blokaj noktalarına yapılan nazik dokunuşlar, eş zamanlı kulağa fısıldanan olumlamalar ve sesli şifa teknikleri vasıtasıyla nefesin açılarak çok daha kolay ve özgürce akması hedeflenir.

Transformal Nefes® ile kazanılan bağlantılı, devamlılık arz eden ve derin nefes kalıbı vasıtasıyla duygusal blokajların oluştuğu noktalara erişilerek vücutta fiziksel yer tutan reddedilmiş geçmiş anılarının yüzeye taşınarak sistemle bütünleşmeleri sağlanır. Hatıralar silinmez, onlar hala oradadırlar ama bütünleşme sağlandığı için artık geçmişte yaşanan hiçbir olay kişide rahatsızlık yaratmaz. Nefes sayesinde duygusal bütünleşme sağlanmıştır, geçmiş olduğu gibi kabul edilerek artık geleceğe doğru adım atmaya mükemmel zemin sağlanmıştır.

Transformal Nefes® in Faydaları Nelerdir:
Sahip olduğumuz tüm olumsuz duygular, istisnasız hepsi, geçmiş kaynaklıdır. Eğer bugün herhangi bir konuda üzüntü, kızgınlık, öfke, endişe ya da korku hissediyorsak bunun mutlaka geçmişte yaşadığımız bir olayla bağlantısı vardır ve ego bazlı zihnimiz, sürekli o olayın tekrarlanacağı ihtimali üzerine odaklanarak olumsuz duygular yaratır. Transformal Nefes® bu durumun kaynağı olan bilinçaltına inerek geçmişte yaşanmamış, göz ardı edilmiş, ifade edilmemiş bu duyguların sisteme entegre olmalarını sağlar. Gerçek hayat işte o zaman başlar.

Transformal Nefes®in önemi hakkında ne kadar konuşsak yeterli olmayabilir. Nefes bizi sadece gerçek hayata taşımaz, aynı zamanda oksijene yüklenmiş bilgi kodlarını almamızı sağlar, bizi sakinleştirir, yeni fikirler keşfetmemize ya da olanları anlamlandırmamıza yardımcı olur ve sağlıklı bir yaşam için şarttır. Nefes çalışmasını günlük hayatımızın bir parçası yapmanın çeşitli bilimsel kaynaklardan derlenmiş faydaları aşağıda sıralanmıştır:

  1. Endişe, panik ve stresi azaltır: Pek çoğumuz sürekli olarak orta-düşük dereceli gerilim altında yaşıyoruz ve hızlı ve yüzeysel nefes alıyoruz. Derin ve bilinçli nefes almak, parasempatik sinir sisteminizi çalıştırır ve buna cevap olarak doğal rahatlama gelir. Endişelerinizi azaltmak için daha yavaş, daha derin ve daha bilinçli nefes alıp vermeyi deneyin.
  2. Zihninizde berraklık sağlar, odaklanmayı kolaylaştırır: Yavaş ve bilinçli nefes beyine oksijen sağlar. Bundan sonra büyük bir karar alacağınız zaman, yavaş, derin ve bilinçli nefes almayı ve vermeyi deneyin. Nefesle gelen netliği hissedin. Önünüzdeki konuya çok daha açık ve berrak niyetlerle odaklandığınızı göreceksiniz.
  3. Ruh halinizi yükseltir: Eski Şamanik ve Pranayama öğretmenleri nefes çalışmalarıyla bilincin yüksek seviyelerine ulaşırlardı. Gün boyunca nefesinizin farkına vararak ve zaman zaman kontrol edip, derin, yavaş ve bilinçli nefeslerle tutarlı bir şekilde hem moralinizi hem de ruh halinizi yüksek seviyelerde tutabilirsiniz.
  4. Sağlıklı hücrelerinizi besler:1931 Nobel Tıp Ödülü Otto Warburg’a verilmişti. Warburg, kanserli hücrelerin yüksek oksijenli ortamlarda yaşayamadığını keşfetmişti. Derin nefes için hastalanmayı beklemeyin. Sağlıklı hücrelerinize olan şükranınızı bol oksijen alarak gösterin.
  5. Cildinizi canlandırır: Derin, yavaş ve bilinçli nefes cilde giden kan akımını hızlandırır ve cildiniz çok daha canlı, taze ve ışıltılı bir hale bürünür.
  6. Sindirimi destekler: Rahat bir beden, organların sağlıklı çalışmasını sağlar. Bedenimizin yönetmediğimiz sistematik aktivitelerini desteklemek için sağlıklı organ fonksiyonlarına ihtiyacımız var. Nefes, sindirme, özümseme, emilme ve arındırmayı daha etkili bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.
  7. Aşermeleri engeller: Derin, bilinçli nefes, dış maddelere olan isteğinizi azaltır. Bir dahaki sefere canınız şekerli besinler, şekerli veya kimyasal içeren içecekler ya da sigara istediğinde üç bilinçli nefes alıp verin ve gerçekten o şeylerin yan etkisini isteyip istemediğinizi kendinize sorun. İçinizdeki gücü hissedin.
  8. Kan basıncını ayarlar: Derin, yavaş ve uzun nefesler kalp kasına bütünüyle oksijen sağlar. Böylece kalp atışlarınız yavaşlar ve tansiyonunuz dengelenir.
  9. Uykuya yardım eder: Derin nefesler Epifizi uyarır. Epifizin dengeli bir şekilde hormon salgılaması ise uyku şablonlarımızı etkiler, böylece dinlendirici, derin ve sağlıklı bir uyku çekmenize yardımcı olur.
  10. Ruhani faydalar: Nefesin günümüz bilim insanlarınca incelenmemiş ancak benim kendimde ve çalışmalarımda gözlemlediğim, pek çok nefes eğitmeninin de üzerinde durduğu sayısız yararları var. Nefes, özellikle istenmeyen davranış şablonlarının çözülmesinde, negatif anı, duygusal bağ ve inançların salıverilmesinde ve boyutlar arası bilinç yolculuğunda vazgeçilmez bir araçtır. Derin nefes bize bilmediğimiz dünyaların kapılarını açar, aydınlanmaları sağlar, yükselişimize yardımcı olur ve işin kısası bizi MUTLU eder!
Telefon : E-mail : iletisim@oguzakyildiz.com.tr Adres : UMAY Bilim Sanat Yaşam Merkezi
Öncü Sokak, Büyükhanlı Konutları B2 Blok
Kat:7, Daire:20-21 Suadiye
Copyright @ 2015 Oğuz Akyıldız