KURUMSAL ÇALIŞMALAR
KURUMSAL ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLER
OKYANUS ANAOKULU NEFES EĞİTİMİ
Kasım 2018
 
Göztepe Okyanus Anaokulunun değerli öğretmenlerine Uluslararası Nefes Vakfının (IBF) okullar için hazırladığı nefes teknikleri anlatıldı. Bilinçli nefes, ya da başka bir tarifle “nefes farkındalığı” uygulamalı önce öğretmenlere denetildi. Çocukların çeşitli yaş gruplarına (3-18 yaş arası) ve duygu durumlarına yönelik hazırlanmış onlarca basit ve kısa nefes tekniği öğretmenlere öğretilerek, onların sınıfta öğrencilerine uygulamaları hedeflenmektedir. Aynı program velilere de verilerek ebeveynlerin evde çocuklarına hem periyodik olarak hem de ihtiyaç anında mini nefes teknikleri uygulayarak onları farkındalıkta tutmaları hedeflenmiştir. Bilinçli nefes yaşamımızı ve çocuklarımızın yaşamını değiştirebilecek güçtedir. Basittir, hızlıdır, sadece birkaç dakika alır ama etkisi çok güçlüdür, güvenlidir. Her an ulaşılabilirdir, nefes her an yanımızda, hem de bedava.
ÇÖZÜM AKADEMİ KOLEJİ SÖYLEŞİ-2
Ekim 2018
 
Ataşehir Çözüm Akademi okullarının lise sınıflarının ikinci bölümüne okul-yaşam dengesinin sağlıklı bir şekilde kurulabilmesiyle ilgili bir seminer verildi. Üçlü beyin sistemimiz, insanın karar verme mekanizmalarının nasıl çalıştığı, stresi yönetmenin yolları, kendi kendine nasıl koçluk yapılır gibi konularda harika bir sohbeti takiben nefesin önemi ile ilgili bilgiler paylaşıldı ve mini Transformal Nefes seansı ile sohbet sonlandırıldı.
LASAGRADA OTEL NEFES GRUP SEANSI
Haziran 2018
 
Nişantaşı Lasagrada Otelde yirmi kişik gruba Transformal Nefes Seansı düzenlendi. Seans öncesi nefes ile ilgili birçok teknik bilgi paylaşıldı, nefes kalıplarımızın neden bozulduğu ve doğru nefes alıp vermenin üç altın kuralı anlatıldı. Transformal Nefesin fiziksel, zihinsel ve duygusal seviyedeki faydaları açıklandıktan sonra yaklaşık bir saatlik grup nefes seansı organizasyonu gerçekleştirildi.
ÇÖZÜM AKADEMİ KOLEJİ SÖYLEŞİ-1
Aralık 2017
 
Ataşehir Çözüm Akademi okullarının lise sınıflarının ilk bölümüne okul-yaşam dengesinin sağlıklı bir şekilde kurulabilmesiyle ilgili bir seminer verildi. Üçlü beyin sistemimiz, insanın karar verme mekanizmalarının nasıl çalıştığı, stresi yönetmenin yolları, kendi kendine nasıl koçluk yapılır gibi konularda harika bir sohbeti takiben nefesin önemi ile ilgili bilgiler paylaşıldı ve mini Transformal Nefes seansı ile sohbet sonlandırıldı.
İZOCAM SAİNT GOBAİN UYUMLULUK GÜNÜ NEFES SEMİNERİ
Ekim 2017
 
Fransız Saint Gobain Grubuna bağlı İzocam, her sene Ekim ayında kutladığı Sait Gobain Uyumluluk gününe bu sene beni davet etti. Konumuz nefes ve nefesin faydaları oldu. Nefesin bilgeliği, nefes kalıplarımız neden bozuldu, nefes metabolizması nasıl çalışır, doğru nefes alıp vermenin ana kuralları gibi konuların ardından Transformal Nefesin fiziksel, zihinsel ve duygusal seviyedeki faydaları anlatıldı. Eğitim her zamanki gibi bir mini nefes seansı ile sonlandırıldı.
TEL AVİV ÇOCUK SEMİNERİ
Mayıs 2017
 
Tel Aviv'de yaşayan bir grup Türk'e çocuk yetiştirme ile ilgili mini bir seminer verildi. Çocuk yetiştirmede yapılan kritik hatalar, doğru bildiğimiz ama yanlış yetiştirme davranışları nelerdir? Kendi gibi büyüyen çocuk nasıl yetiştirilir? Çocuğun anne babaya olan bağımlılığı sağlıklı bir şekilde azaltılırken kendi hayatının sorumluluğunu kazanmasına ebeveynler nasıl yardımcı olabilir? Bu ve buna benzer birçok konu içeren seminer ilgi ile karşılandı.
ERTUĞRULGAZİ ANADOLU LİSESİ SÖYLEŞİ-2
Nisan 2017
 
Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi'nin lise öğrencilerinin ikinci kısmıyla yaşam ve nefes üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Günümüzde başarının nasıl yeniden tanımlandığını, gerçek başarının mutlu, özgür ve tatmin bir yaşamdan geçtiği konusunda mutabık kaldık. Nefesin bilgeliği herkesin ilgisini çekince sohbetimizi mini bir Transformal Nefes Uygulaması ile sonlandırdık.
ATAŞEHİR BELEDİYESİ NEFES EĞİTİMİ
Mayıs 2017
 
Ataşehir Belediyesinin toplam 200 çalışanına nefes eğitimi verildi. Nefesin bilgeliği, nefes kalıplarımız neden bozuldu, nefes metabolizması nasıl çalışır, doğru nefes alıp vermenin ana kuralları gibi konuların ardından Transformal Nefesin fiziksel, zihinsel ve duygusal seviyedeki faydaları anlatıldı. Eğitim her zamanki gibi bir mini nefes seansı ile sonlandırıldı.
 
ERTUĞRULGAZİ ANADOLU LİSESİ SÖYLEŞİ-1
Nisan 2017
 
Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi'nin lise öğrencilerinin birinci kısmıyla yaşam ve nefes üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Günümüzde başarının nasıl yeniden tanımlandığını, gerçek başarının mutlu, özgür ve tatmin bir yaşamdan geçtiği konusunda mutabık kaldık. Nefesin bilgeliği herkesin ilgisini çekince sohbetimizi mini bir Transformal Nefes Uygulaması ile sonlandırdık.
EUREKO SİGORTA WORKSHOP
Mayıs 2016
 
Eureko sigortanın çalışanlarının verimliliğini artırmaya yönelik Polonezköy'de düzenledikleri haftasonu rahatlama aktivitesinde Transformal Nefes'in faydalarını anlatmak üzere davet edildik. Transformal Nefesin hem fiziksel hem zihinsel hem de duygusal seviyedeki faydalarını şirketin orta ve üst kademe yöneticilerine anlattıktan sonra, açık havada gerçekleştirdiğimiz mini nefes seansıyla bu faydaların deneyimlenmesine vesile olduk.
Telefon : E-mail : iletisim@oguzakyildiz.com.tr Adres : UMAY Bilim Sanat Yaşam Merkezi
Öncü Sokak, Büyükhanlı Konutları B2 Blok
Kat:7, Daire:20-21 Suadiye
Copyright @ 2015 Oğuz Akyıldız