HAKKINDA
OĞUZ AKYILDIZ HAKKINDA
Çocuk ve gençlik dönemlerimde matematik benim için bir tutku seviyesindeydi, bu yüzden mühendis oldum. Ama mesleğin bana pek uygun olmadığını üniversiteyi bitirdikten sonra fark ettim. O ana kadarki hayatımın en keyifli anları olarak yıllarca matematik dersi vermeye devam ettikten sonradır ki asıl tutkumun doğadaki zarif matematik olduğunun farkına vardım. O muazzam sürekliliği, hiç kayıpsız bir uyum içinde sağlayan görünmez “sistem”di benim için gerçek merak kaynağı.
 
Tüm hayatım İstanbul’da, içinden 21 yılı da okullarda geçti. Üniversitedeki hayal kırıklığımı bir sertifika ve iki yüksek lisans programı ile bertaraf etmeye çalıştım.  Yaklaşık 20 yıl profesyonel hayatta satış ve pazarlamada çalıştım. Hiçbirinin gerçek aradığımı vermemiş olması, aslında arayacak bir şey olmadığını hatırlattı bana. Otuzumdan sonra içime dönmeye ve kim olduğumu hatırlamaya başladım, aynı anda kim olduğunu hatırlamanın, bu dünyadaki en önemli ödevimiz olduğunu da… Bu yüzden gençlere yardım etme alevi içimde tutuşuverdi.
 
Tüm okul ve iş hayatından bana öğrettiği tüm dersleri alarak teşekkür ettim ve defteri kapattım. 1 Ocak 2013’te yeni “ben”le yepyeni bir defter açtım, Öğrenci Koçluğu ve NLP ile başladım yeni ruhsal yolculuğuma. Hayatlarının en güzel dönemini derslerle ve başarı peşinde koşarak geçiren gençlere yardım etmeye çalışarak başladım. Onlar için anlam ifade etmeyen hedefler arasında kaybolmuşluklarında, kendilerini yeniden hatırlamalarına destek olmaya çalıştım. Sonra asıl kaynağa (ebeveynlere) dokunabilirsem çocuklara fayda sağlamanın çok daha kolay olacağını keşfederek Profesyonel Erickson Koçu ve Transformal Nefes Terapisti oldum. Yetişkinlerle de çalışmaya başladıktan sora koçlukla nefes terapisini birleştirerek kendi tekniğim ve markam olan Bütünleşik Bilinç Koçluğunu® yarattım.
 
Önce çocuklara/gençlere sonra tüm insanlığa ve kendime sevgi, fayda, rahatlık, farkındalık ve fiziksel-zihinsel şifa verip almaya kendimi adadım çok şükür.
 
Hayatım 30 yaşından sonra bambaşka bir formda yeniden başladı, onun için soranlara yaşımı bu şekilde hesaplayarak söylüyorum : )
Gerçekte 1968 doğumluyum.
Adres : Şerafettin Sokak, Terzi Apt. No:19 D:1 Erenköy Telefon : 0216 369 80 64 e-mail : iletisim@oguzakyildiz.com.tr Oğuz Akyıldız / Armut.com Copyright @ 2015 Oğuz Akyıldız